Pominęłam ostatnią tabletkę. Czy robić w takiej sytuacji przerwę?

Dzień dobry! Wczoraj o godzinie 21 powinnam zażyć ostatnią tabletkę z opakowania. Dziś rano o godzinie 9,30 dopiero to zrobiłam, więc już więcej niż 12 godzin minęło. Co w tej sytuacji powinnam zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W tej sytuacji powinna Pani zrezygnować z 7-dniowej przerwy i od razu zacząć kolejne opakowanie tabletek. Wówczas działanie antykoncepcyjne tabletek zostanie zachowane.

Pozdrawiam