Pominęłam tabletkę - czy mogłam zajść przez to w ciążę?

Po 7-dniowej przerwie (czyli w czwartek) powinnam wieczorem zażyć tabletkę z nowego opakowania, lecz zapomniałam. W piątek wieczorem miałam stosunek (partner był we mnie do końca) i przypomniało mi się, że nie wzięłam czwartkowej tabletki, więc przyjęłam 2 naraz. Jak duże jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Postąpiła Pani jak najbardziej prawidłowo. Zapomnienie przyjęcia pierwszej tabletki z nowego opakowania powinno bowiem skutkować przyjęciem dwóch tabletek naraz najszybciej jak to możliwe. Ponieważ jednak doszło w tym czasie do współżycia płciowego, ryzyko ciąży istnieje. Tym bardziej że zapomniała Pani tabletki po 7 dniach przerwy. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem lub wykonać test ciążowy, który powinien być wiarygodny 10-14 dni po stosunku.