Pominęłam tabletkę, jakie jest ryzyko ciąży?

Po 7 dniowej przerwie w 2 dniu zapomniałam zażyć tabletki, zażyłam ją następnego dnia a więc minęło 22 godziny a 30 minut wcześniej współżyłam z chłopakiem, po czym przypomniałam sobie o tabletkach i wzięłam o godzinie 19 wzięłam, to moja zwykła pora brania tabletki. Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Niestety musisz zdawać sobie sprawę, że istnieje ryzyko ciąży. Pominięcie 1 tabletki lub ponad 12godzinne opóźnienie skutkuje dużym spadkiem ich skuteczności.

Proponowałabym przez 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie (na wypadek, gdyby wcześniej jednak nie doszło do zapłodnienia), w 10 dobie po stosunku zrobić kontrolnie test ciążowy i skontaktować się ze swoich lekarzem ginekologiem.
Pozdrawiam.