Pominęłam tabletkę w trzecim tygodniu i nie zrobiłam przerwy. Czy jest ryzyko ciąży?

Przyjmuję tabletki N******** już 5 miesięcy o godzinie 20.00. Ostatnio zapomniałam 16. lub 17. tabletkę (nie pamiętam dokładnie). 10 listopada (czyli przy 18 tabletce) kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. O zapomnianej tabletce zorientowałam się dopiero przy 19 tabletce i wzięłam dwie razem. Teraz biorę drugie opakowanie pod rząd. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży jakbym zapomniała 16. tabletkę, a jakie jak 17. tabletkę?

Redakcja abcZdrowie

Szansa na ciążę w przypadku pominięcia 16. lub 17. tabletki jest taka sama, ponieważ obie należą do trzeciego tygodnia. Postąpiła Pani prawidłowo przyjmując zapomnianą tabletkę i pomijając przerwę. Gdyby po zakończeniu aktualnego opakowania nie wystąpiło krwawienie z odstawienia należy wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego.