Pominęłam tabletkę w trzecim tygodniu i odbyłam stosunek. Czy mogło dojść do zapłodnienia?

  Witam! Biorę tabletki Y*********. Pominęłam jedną tabletkę w trzecim tygodniu, w ulotce były dwie opcje co zrobić w tym przypadku, więc wybrałam pominięcie 7-dniowej przerwy i przejście od razu do nowego blistra, było tam napisane, że jeśli tak postąpię to ochrona przed ciążą jest zachowana i okres powinnam dostać pod koniec drugiego blistra. Wczoraj wziąłem ostatnią tabletkę z blistra drugiego, a okresu jak nie było tak nie ma. 4 dni temu zrobiłam sobie test ciążowy i wyszedł negatywny. Podczas brania tabletek z drugiego blistra, odbywałam stosunki. Czy jest możliwe że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce leku działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane. Ich skuteczność zależy również od tego czy przyjmowała Pani tabletki regularnie z drugiego opakowania.

Krwawienie nie musi się pojawić w pierwszym dniu 7-dniowej przerwy. Należy jeszcze na nie poczekać. Jednak przed kolejnym opakowaniem tabletek należy wykluczyć ciążę. Proponuję ponowne wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam