Pominęłam trzy tabletki - jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?

Witam. Mój problem polega na tym, że zapomniałam 3 tabletek z rzędu, na samym początku drugiego tygodnia czyli w pon. (13.09) i wzięłam w środę wszystkie pominięte, a we wtorek odbyłam stosunek z mężem. Czy jest prawdopodobieństwo, że mogłam zajść w ciąże? Tabletki biorę ponad rok.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pominięcie 3 tabletek antykoncepcyjnych w drugim tygodniu obniża skuteczność antykoncepcji. W takiej sytuacji wymagane jest stosowanie metod barierowych przez kolejnych 7 dni. Pani nie postąpiła zgodnie z tym zaleceniem, stąd należy się liczyć z możliwością ciąży.