Pominęłam trzy tabletki w trzecim tygodniu - co mam zrobić?

Pominęłam 3 tabletki (19,20,21). Biorę tabletki Y**. Doszło do stosunku, kiedy powinnam wziąć 21 tabletkę. Czy jest ryzyko?

Redakcja abcZdrowie

Aby zachować skuteczność antykoncepcji, w opisanym przez Panią przypadku, należy po najpóźniej czterodniowej przerwie (tzn. czasie stosowania tabletek placebo) rozpocząć kolejne opakowanie. Czyli pierwszy dzień bez tabletki zawierającej hormony potraktować jako pierwszy dzień tabletek placebo i po 4 dniach ich stosowania rozpocząć kolejne opakowanie.
Jeśli przez 7 dni poprzedzających zapomnianą tabletkę preparat przyjmowano prawidło, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych.