Pominięcie 1 tabletki antykoncepcyjnej

Witam, mam problem dot pominięcia jednej tabletki-ostatniej zawierającej hormony. Miałam ją przyjąć wczoraj, a połknęłam dzis. Moje tabletki zawierają tez tabletki placebo. W ulotce napisano, że w takim przypadku trzeba pominąć różowe tabletki, przyjąć placebo i zacząc nowy blister albo przyjąć wszystkie zawierające hormony, ominąć placebo i zacząć nowy blister. Co zrobić kiedy połknęłam już tą ostatnią tabletkę? Przyjąć placebo i zacząć blister?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli w ulotce informacyjnej dopuszcza się obie formy postępowania, nie ma znaczenia, którą z nich Pani zastosuje. Skuteczność antykoncepcji zostanie zachowana. Zmieni się jedynie termin krwawienia z odstawienia.