Pominięcie 11. tabletki z blistra a ryzyko ciąży

Witam, biorę tabletki Vibbin Mini codziennie o 20. W sobotę współczyłam z chłopakiem po 20. We wtorek zapomniałam wziąć tabletki (jest to 11 tabletka, więc z drugiego rzędu) i jest już ponad 12 godzien po, więc jest to tabletka pominięta. Czy istenieje ryzyko, że jestem w ciąży? Powinnam może przyjąć Ellaone? Tylko jak wtedy z normalną antykoncepcją? Proszę o pilną pomoc, ponieważ jestem za granicą

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę niezwłocznie przyjąć zapomnianą tabletkę, a następnie wszystkie kolejne o normalnej porze. Ponieważ jest to drugi tydzień, ryzyko ciąży nie jest zwiększone. Nie ma zatem powodów do niepokoju. Nie ma potrzeby zażywania Ellaone. O szczegółach proszę poczytać w ulotce Vibin mini.