Pominięcie 12 tabletki antykoncepcyjnej z pierwszego opakowania

Witam, w PON zapomniałam wziąc 12 tab. We WT wziełam zaległą z PON (12), a w ŚR zaległą z WT (13) (bo mi się dni pomyliły) i normalną ze ŚR (14). Czy mogę dokonczyć opakowanie normalnie i zrobić 7 dniową przerwę, a potem zacząc nowe opakowanie. To jest pierwsze opak., stosuje dod. antykon, ale martwię się ze coś się rozreguluje i od 2 opakowania nie będę mieć ochrony. Czy może panikuje?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę dokończyć obecne opakowanie zgodnie z harmonogramem. Należy jednak się liczyć ze zmniejszoną ochroną przed ciążą.