Pominięcie 15 tabletki antykoncepcyjnej

mam pytanie nie zazylam 15 tabletki antykoncepcyjnej bo zapomnialam, wziełam ja po uplywie 14 godzin mam pytanie co w takiej sytuacji zrobic czy kontynuowac branie tych tabletek do konca czy przerwac? Jak teraz bedzie wygladala skutecznosc tych tabletek (chodzi o tabletki sylvie 20) tak jak do tej pory? przez jaki czas trzeba uwazac albo dodatkowo sie zabezpieczac?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę kontynuować stosowanie tabletek oraz nie robić przerwy przed rozpoczęciem kolejnego. W takim schemacie postępowania ochrona przed ciążą zostanie zachowana.