Pominięcie 15. tabletki antykoncepcyjnej Microgynon 21

Witam. Biorę tabletki Microgynon21 od 2 lat. Ostatnio miałam miesięczną przerwę i po tej przerwie znowu zaczęłam je brać. Niestety pierwszy raz zdarzyło mi się, że zapomniałam przyjąć 15 tabletkę i przyjęłam ją następnego dnia razem z 16. Czy skuteczność tabletek została bardzo obniżona? Czy po tym jak wzięłam dwie tabletki naraz jest duże ryzyko zajścia w ciążę na przykład podczas stosunku przerywanego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Istnieje znaczne ryzyko zmniejszenia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych.
Przyjęcie dwóch tabletek jest jedną z możliwości, następne tabletki należy
przyjmować o zwykłej porze, następnego dnia po zażyciu ostatniej tabletki z opakowania należy przyjąć pierwszą z kolejnego opakowania. Należy pominąć przerwę w przyjmowaniu tabletek. Przy jakichkolwiek wątpliwościach proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.