Pominięcie 16. tabletki z blistra

mam bardzo ważne pytanie otóż pominęłam 16 tabletkę z blistra Ovulastan przyjęłam ją następnego dnia ok godz 14 wystąpiły u mnie plamienia. Dokańczam teraz ten blisten i ginekolog powiedział mi, że jak skończę ten to mam narmalnie zrobić 7 dni przerwy i zacząć nowy a w ulotce pisze, że w takim przypadku przy pominięciu i dokończeniu blistra należy zacząć kolejny blister bez robienia 7 dniowej przerwy i nie mam pojęcia co mam robić proszę o jak najszybszą odopwiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli w trakcie wizyty ginekolog wykonywał badanie USG lub dopochwowe oceniające śluzówkę macicy należy postąpić zgodnie z jego wytycznymi. W innym przypadku dla bezpieczeństwa i pewniejszej ochrony przed ciążą warto nie robić przerwy.