Pominięcie 17 tabletki dwufazowej

Zażywam tabletki antykoncepcyjne dwufazowe. Pominęłam 17 tabletkę i zorientowałam się na drugi dzień w momencie przyjmowania 18 i wzięłam tylko tą 18, nie miałam przy sobie ulotki, niestety nie wiedziałam co mam zrobić. Na następny dzień spanikowałam i przyjęłam 19 i pominiętą 17. Zabezpieczam się teraz mechanicznie, ostatni stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia miałam 4 dni przed pominiętą tabletką. Co teraz mam zrobić? Czy zrobić 2 dni przerwy (tabletki placebo) i normalnie zacząć następne opakowanie? Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Rozumiem, że określenie "tabletki dwufazowe" oznacza tabletki zawierające substancję czynną (taką samą w każdej tabletce) oraz tabletki placebo. Proponuję w ogóle nie wykonywać przerwy (nie przyjmować tabletek placebo) ale od razu rozpocząć nowe opakowanie.