Pominięcie 2 tabletek antykoncepcyjnych a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, od 4 lat biorę tabletki Regulon. Na początku cyklu 4 i 5 dzień pominęłam 2 tabletki. W 6 dniu zażyłam je a później kontynuowałam ich stosowanie przez kolejne dni. Po 7 dniach doszło do zbliżenia. Czy możliwe jest zajście w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest znikome - nie ma powodów do niepokoju.