Pominięcie 20 tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Dziś w poniedziałek zobaczyłam, że zapomniałam zażyć wczorajszej tabletki, więc wzięłam ją z dzisiejszą. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży, jeśli w sobotę i niedzielę odbyłam stosunek? Tabletki antykoncepcyjne biorę już prawie od roku.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu jednym z postępowań jest jak najszybsze przyjęcie pominiętej tabletki. Kolejne tabletki należy przyjmować o stałej porze. Po zakończeniu opakowania należy rozpocząć kolejne opakowanie tabletek. Trzeba zrezygnować z 7 dniowej przerwy. Takie postępowanie pozwoli na zachowanie antykoncepcyjnego działania tabletek.

Pozdrawiam