Pominięcie 20. tabletki antykoncepcyjnej a 5. dzień bez krwawienia

Witam. Od kilku miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Ovulastan. W ostatnim blistrze pominęłam 20 tabletke. Przyjęłam ją na następny dzień (w niedzielę) razem z 21 tabletka (ostatnią). W ten dzień współżyłam z chłopakiem pierwszy raz od kilku dni. Po skończeniu blistra niestety zrobiłam przerwę. Trwa już 5 dzień i nie dostaję krwawienia. Co powinnam zrobić? Kiedy zacząć kolejny blister? Kiedy powinnam wykonać test aby wykluczyć ciąże?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę kontynuować stosowanie tabletek zgodnie z harmonogramem. Test należy wykonać po 14 dniach od stosunku. Niemniej jednak wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa.