Pominięcie 3 tabletek antykoncepcyjnych

Witam serdecznie. Od dwóch lat zażywam tabletki antykoncepcyjne "K****". W tym miesiącu po 7 dniowej przerwie zażyłam pierwszą tabletkę z opakowania i z powody wyjazdu i nie zabrania tabletek kolejne trzy dni (wtorek, środa, czwartek) nie wzięłam tabletki. Co mam zrobić? Zażyć te trzy zapomniane i wieczorem normalnie kolejną i resztę opakowania jak zwykle, czy wyrzucić te tabletki i od dzisiaj piątek zażywam tabletki jak zwykle. Najbardziej interesuje mnie następny miesiąc, czy po tym opakowaniu zrobić normalnie 7 dni przerwy i czy następny miesiąc będzie bezpieczny? Pytam o to, ponieważ w tym miesiącu nie uprawiałam seksu i nie będę, więc nie martwię się tymi zapomnianymi tabletkami, ale w następnym miesiącu wraca mój mąż i zastanawiam się, czy będę w pełni zabezpieczona, czy te zapomniane tabletki teraz nie mają wpływu na następny miesiąc? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Pominięcie tak dużej liczby tabletek antykoncepcyjnych wiąże się ze znacznym osłabieniem ich skuteczności.
W takim przypadku należy zaprzestać ich przyjmowania i przeczekać krwawienie z odstawienia i w 8mej dobie rozpocząć nowe opakowanie.
Proszę pamiętać, że są to tabletki hormonalne, które mają niemały wpływ na organizm. Od regularności ich przyjmowania zależy nie tylko efekt antykoncepcyjny, ale i równowaga hormonalna.
Dodatkowo, jednorazowe przyjęcie tak dużej dawki może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych.

Pozdrawiam.