Pominięcie 3 tabletki antykoncepcyjnej a uregulowanie cyklu

Witam, od 5 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Novynette, aby uregulować cykl. W 3 dniu zapomniałam przyjąć tabletki i zauważyłam to dopiero 4 dnia, czyli dzisiaj w porze przyjęcia tabletki. Nie zależy mi na ochronie antykoncepcyjnej, nie wiem tylko jak się zachować, aby dalej regulować cykl. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pominięcie tabletki oraz przyjęcie jej z większym niż 12 godzin opóźnieniem może wywołać zarówno zaburzenie ochrony antykoncepcyjny, o której akurat w tym momencie nie mówimy a także spowodować plamienie wynikające z odstawienia. Nie mniej jednak proszę dalej stosować tą metodę jako regulację cyklu.