Pominięcie 3 tabletki w drugim tygodniu

Witam, zapomniałam 3 tabletek w drugim tygodniu, ponieważ byłam na wakacjach i nie zabrałam ich. Stosunku nie było przez ten czas. Gdy wróciłam, wzięłam 4 tabletki antykoncepcyjne na raz (chyba to był zły pomysł), po czym wieczorem dostałam krwawienie. Co mam teraz robić? Dalej brać tabletki z tego opakowania? Zrobić przerwę 7-dniową i zacząć nowe opakowanie? Czy coś jeszcze innego?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku pominięcia ponad 2 tabletek zalecane jest ich odstawienie. Jeżeli jednak przyjęła Pani wszystkie zaległe tabletki naraz, może Pani kontynuować obecny blister, zakładając że dzień powrotu do tabletek był pierwszym dniem cyklu. Oznacza to, że powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie tuż po zakończeniu obecnego, tak by przyjąć 21 tabletek, a następnie zrobić przerwę.
Ze względu na jednorazowe przyjęcie ta dużej dawki hormonów sugerowałabym nie zmieniać liczby tabletek w obecnym cyklu.
Pozdrawiam.