Pominięcie 4. i 5. tabletki antykoncepcyjnej Qlaira

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne qlaira, kompletnie nie przyjęłam tabletki nr 4 i 5 (co gorsza pierwszy tydzień blistra), w tych dniach jak i po tych dniach odbyłam stosunki, o pominieciu zorientowałam się dopiero pod koniec opakowania, czy będąc w ciąży po tej sytuacji moze wystąpic u mnie krwawienie z odstawienia?

Lek. Tomasz Budlewski

W tym momencie ciężko jest przewidzieć co może nastąpić w sensie krwawienia. Proponuję wykonać badanie beta hcg z krwi i udać się do ginekologa. Ciąża jest jak najbardziej możliwa.