Pominięcie 4. i 5. tabletki z pierwszego tygodnia a ryzyko ciąży

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne sekwencyjne 26 aktywne i 2 nie aktywne, przez sytuacje życiowe (wyjazd za granicę) pominełam całkowicie dwie tabletki, czyli tabletki o numerze 4 i 5 z pierwszego tygodnia, zazylam dopiero 6 tabletke 48 godzin od poprzedniej , w dniu 4,5 i 6 odbyłam stosunki z mężem bez zabezpieczenia, czy duże jest ryzyko ciazy? I czy po pominieciu tych dwóch tabletek powinno wystąpić krwawienie srodcykliczne? Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Istnieje ryzyko ciąży, ponieważ skuteczność tabletek była obniżona. Mogą również występować krwawienia śródcykliczne.