Pominięcie 6 tabletki antykoncepcyjnej a ochrona przed ciążą

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Bona***, trybem 21 7 dni przerwy. Zapomniałam przyjąć jednej tabletki 6-ego dnia pierwszego tygodnia przyjmowania. Przyjęłam ją wraz z tabletką z dnia kolejnego. Wiem, że w ulotce jest napisane by stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni. Moje pytanie brzmi, czy uprawiając seks 19 dnia brania tabletek czyli ok 2 tygodnie po pominięciu tamtej tabletki byłam już w pełni zabezpieczona? Proszę o szybką odpowiedź.

Piotr Pilarski

Tak, w tym czasie zabezpieczenie działało.

Pozdrawiam.