Pominięcie 7-dniowej przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych i skrócenie kolejnej

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne RIGEVIDON. Ostatnio, w celu uniknięcia krwawienia wzięłam dwa opakowania pod rząd, moja następna 7-dniowa przerwa zaczyna się od środy. W związku z tym, że krwawienie zaczyna mi się zawsze w soboty, chciałabym skrócić przerwę celem przesunięcia dnia wystąpienia krwawienia podczas następych przerw. Moje pytanie brzmi, czy nie będzie to zbyt dużą ingerencją w organizm, jako iż niedawno pominęłam krwawienie zupełnie? Uprzejmie dziękuje za odpowiedz.

Nie ma problemu. W celu przesunięcia miesiączki można zażyć np 19 tabletek zamiast 21 i wtedy miesiączka wystąpi wcześniej.