Pominięcie dawki Duphastonu stosowanego na wywołanie miesiączki

Witam. Od 3 tygodni spoznia mi sie miesiaczka, testy ciazowe wychodza negatywnie, ginekolog uwaza ze ciazy w macicy nie widzi, chociaz nie wyklucza poza macicznej. Przepisal mi tabletki duphaston w dawce 1*1, na wywolanie miesiaczki, mialam je zazywac przez 7 dni po czym odstawic, jedna dawka zostala pominieta, czy moze to cos zmienic?

Małgorzata Panek

Pominięcie jednej dawki może spowodować wcześniejsze krwawienie lub opóźnienie działania duphastonu. Proszę stosować się do zaleceń lekarza, a w przypadku niewystąpienia miesiączki udać się do ginekologa.
Pozdrawiam