Pominięcie dwa razy pod rząd tabletek placebo z opakowania środków antykoncepcyjnych

witam. biorę tabletki daylette (w systemie 24+4). w poprzednim miesiącu zapomniałam wziąć jednej z ostatniego tygodnia i, zgodnie z ulotką, po prostu wzięłam resztę, pominęłam tabletki placebo i zaczęłam następne opakowanie. tyle, że w tym miesiącu również zapomniałam tabletki z ostatniego tygodnia (nie placebo). powinnam znów pominąć tabletki placebo, mam jednak pytanie, czy robienie tego dwa razy z rzędu nie wywoła żadnych niepożądanych skutków i czy ochrona przed ciążą zostanie zachowana?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie działanie nie jest zalecane jako słuszne ale w ziastniałej sytuacji konieczne. Proszę przyjąć kolejne opakowanie bez robienia przerwy na placebo. Warto także przy następnym opakowaniu być bardziej rozważnym.

Lek. PaweĹ Baljon

Witam,
tabletki antykoncepcyjne Daylette i każde inne należy przyjmować zgodnie z zaleceniem producenta. Zapominanie tabletki może zaburzyć miesiączkowanie i nie zabezpieczać. Propopnuję zastosowanie innej metody antykoncepcyjnej jeżeli pani zapomina przyjmować tabletki, np. wkładka wewnątrzmaciczna lub Nova-Ring.
Pozdrawiam