Pominięcie dwóch pierwszych tabletek antykoncepcyjnych i stosunek w przerwie

Przyjmnuję tabletki Jeanine. Ostatnio pominęłam dwie pierwsze tabletki z pierwszego tygodnia. Pózniej przyjmowałam tabletki stale, stosunki miałam tylko z prezerwatywą. Po wybraniu opakowania w trakcie miesiączki odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. Czy jest duże ryzyko ciąży?

Witam serdecznie. Szansa na ciążę jest minimalna, gdyż jak Pani wspomina pozostałe tabletki zostały przyjęte zgodnie z planem. Zwykle po pominięciu pierwszych tabletek należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez dwa tygodnie.