Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych a ochrona antykoncepcyjna

Witam, Zapomniałam zażyć 2 tabletek ( piątek i sobota) przewaznie biore o godzinei 19. W piątek mniej wiecej o 20 odbyl sie stosunek. Czy jest ryzyko zajscia w ciaze? I mam dzisiaj normalnie zazyc kolejna tabletke bez brania tych 2 ?
KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Postępowanie uzależnione jest od tego, w którym tygodniu zapomniała Pani przyjąć tabletek. Jeśli miało to miejsce w pierwszym lub drugim tygodniu to skuteczność antykoncepcji została znacząco zmniejszona i istnieje ryzyko zajścia w ciążę. W takim przypadku należy skonsultować się z ginekologiem w celu ustalenia dalszej strategii postępowania i ewentualnej możliwości przyjęcia "tabletki po". Jeśli natomiast sytuacja miała miejsce w 3 tygodniu można nie przyjmować zapomnianych tabletek tylko OD RAZU zacząć przerwę, która nie może być dłuższa niż 7 dni, co z kolei wiąże się z wczęsniejszym niż zwykle rozpoczęciem kolejnego opakowania.