Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych i stosunek w prezerwatywie

Biore tabletki yasminelle Zdarzyło mi się pare razy pominąć tabletke Ale przyjęłam ją najczęściej do 3 godzin i nie uprawiałam wtedy seksu Ostatnio w sobote i niedzielę nie wzięłam tabletki zawsze biore o 14:10 Dopiero w niedziele ok 18 wzięłam tabletke z soboty a ok 21 z niedzieli I w ten sam dzień uprawiałam seks z prezerwatywa bez żadnego spustu jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? Czy powinnam wybrać się do ginekologa?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli odbył się stosunek w prezerwatywie i nie doszło do czynników mogących mieć wpływ na spadek skuteczności ochrony (np. pęknięcie czy zsunięcie prezerwatywy) to ryzyko ciąży jest minimalne. Proszę pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu przez okres 7 dni ze względu na fakt pominięcia tabletek. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.