Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych (schemat zazywania 24 + 4)

Witam. Mam 22 lata. Od początku tego roku stosuję tabletki antykoncepcyjne Y... (wcześniej miałam przerwę ponad pół roku). Pominęłam 9 i 10 tabletkę, tzn.: w dniu 21.05.10. miałam zażyć 9 tabletkę, ale zapomniałam, w sobotę, tj. 22.05.10. zażyłam tabletkę 9, ale nie wzięłam 10, ponieważ nie zauważyłam swojej pomyłki i w sobotę zażyłam tabletkę piątkową. 23.05.10. zauważyłam swoją pomyłkę i wzięłam tabletkę sobotnią (10 tabletka) i niedzielną (11 tabletka). Dodam, że w wciągu tych czterech dni (czwartek - niedziela) kochałam się 5 razy. Bardzo proszę o informację, jaka jest szansa, że jestem w ciąży... Pozdrawiam serdecznie.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Z tego, co Pani napisała, wynika, że pominęła Pani tylko jedną tabletkę! Proszę zajrzeć do ulotki swoich tabletek antykoncepcyjnych i poszukać zaleceń postępowania w przypadku pominięcia tabletki w drugim tygodniu blistra. Zazwyczaj producent podaje, że w takim przypadku nie ma konieczności dodatkowego postępowania i ryzyko ciąży nie jest zwiększone.

Pozdrawiam!