Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych w drugim tygodniu

Przyjmuje tabletki Novynette o 20:00. Zapomniałam wziąć tabletkę we wtorek i przypomniałam sobie o tym w środę o 19:00 i wzięłam zapomnianą (drugi tydzień brania) ale niestety zapomniałam wziąć poprawnie o 20:00.... przypomniałam sobie dzisiaj w czwartek.... mija właśnie 24h od docelowej pory I na dodatek nie mam tabletek przy sobie, w domu bede ok 23:00 Co teraz? Wziąć tą zaległą z wczoraj I tą dzisiejszą I skończyć opakowanie? (dziś jest ostatni dzień drugiego tygodnia) Przerwać ?branie
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ochrona antykoncepcyjna w tej sytuacji może być zachwiana. Proponuję aby stosować dodatkowe zabezpieczenie pod postacią prezerwatywy.