Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych w drugim tygodniu stosowania

Zapomniałam wziąć tabletek antykoncepcyjnych przez 4 dni w drugim tygodniu blistra, dostałam okres. Czy powinnam zrobić 7 dniową przerwę od momentu odstawienia tabletek i zacząć nowe opakowanie, czy kontynuować ich branie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji występuje zmniejszona ochrona przed ciążą. Proszę rozpocząć nowe opakowanie tabletek po siedmiodniowej przerwie. Warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie podczas przyjmowania nowego opakowania.