Pominięcie dwóch tabletek - co teraz?

Zapomniałam zażyć 2 tabletek Q*** 9-go i 10-go dnia cyklu, po czym przyjęłam dwie 11-go dnia i dalej kontynuuje blister. W między czasie dostałam okres. Co robić? Kontynuować ten sam blister czy zacząć nowy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Krwawienie, które pojawiło się w ostatnim czasie było klasycznym krwawieniem z odstawienia, spowodowanego pominięciem dwóch tabletek. Jeżeli przyjęłaś zaległe tabletki i kontynuujesz dany blister to pamiętaj o stosowaniu antykoncepcji przez co najmniej 7 dni, nie patrząc na to, że to drugi tydzień opakowania.

Po skończeniu danego blistra, zrób 7dniową przerwę.
Pozdrawiam.