Pominięcie dziewiątej tabletki antykoncepcyjnej

Witam zdarzylo mi sie pominąc 9 i 10 tabletke z tym ze tabletke 10 przyjelam po 9 godzinnym opoznieniu czego juz nie moglam zobic z tabletka 9. Teraz dalej przyjmuje regularnie tabletki, jednakże wystąpiło u mnie krwawienie. Ile wynosi okres krwawienia i czy ustapi do konca blistra? Czy krwawienie z odstawienia nastąpi po 21 dniach ? I czy antykoncepcja zostaje zachowana? Dodam, ze to moje 2 opakowanie tabletek i także zmienione na tabletki Dionelle.

Witam. W tym wypadku ochrona antykoncepcyjna prawdopodobnie została zaburzona. Proponuje stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne do czasu rozpoczęcia nowego opakowania oraz wykonać test ciążowy w dniu spodziewanego krwawienia.