Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko obniżenia ochrony antykoncepcyjnej

Witam Przyjmuje tabletki od ponad 2lat regularnie. W niedziele (9.03.2014r.)pierwszy raz zapomniałam o tabletce. Wziełam tabletkę dopiero w poniedziałek. Stosunek odbyłam w środę(5.03.2014)oraz w poniedziałek (10.03.2014).Przerwę 7dniową powinnam odbyć od czwartku(13.03.2014r). Moje pytanie czy znacznie obniże swoją antykoncepcję jeśli przez kolejne dni będę przyjmowała tabletki i zrobię planowaną przerwę 7dniową. Czy przez kilka dni stosować dodatkową antykoncepcję? Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku zrobienia przerwy istnieje ryzyko obniżenia ochrony przed ciążą. Nie można go jednak określić w wartościach liczbowych. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami ulotki dla pacjenta.