Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej i przyjęcie tabletki 72h po a szanse na zajście w ciążę

Witam! Stosuje tabletki antykoncepcyjne od 10.2013 r. zawsze brałam regularnie i nigdy się nie spóźniałam. W sobotę 30.08 zapomniałam wziąć tabletkę, w niedziele wraz z narzeczonym daliśmy ponieść się emocjom... Niestety dopiero we wtorek zauważyłam, że sobotniej tabletki nie zażyłam więc zastosowałam tabletkę 72h po nie czuję żadnych skutków ubocznych ani wczoraj ani dziś nie wystąpiło krwawienie. Chciałabym się dowiedzieć czy istnieją szanse na zajście w ciąże w mojej sytuacji.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Szanse na ciążę istnieją, aczkolwiek nie są wysokie. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik będzie wiarygodny około 14 dni po stosunku.