Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej z blistra i wystąpienie krwawienia

Mam problem.. biorę tabletki antykoncepcyjne od kilku miesięcy i nie miałam z nimi wcześniej problemu ale w ciągu ostatnich 8 dni jednej nie wzięłam (nie pamiętam którego dnia) i dziś nastąpiło krwawienie jak zobaczyłam że 1 więcej jest w opakowaniu to dziś ja wzięłam...ale też nie pamiętam czy rano brałam martwię się, teraz trochę mnie brzuch boli, czy mogę być w ciąży ??? albo czy to zagraża mojemu zdrowiu???

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie sprecyzowała Pani w którym tygodniu doszło do pominięcia tabletki. Trudno zatem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jak powinno wyglądać dalsze postępowanie. Opisane objawy najpewniej są wynikiem pominiętej tabletki/tabletek. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości czy jest Pani w ciąży, sugeruję wykonanie testu ciążowego.