Pominięcie ostatniej białej tabletki Daylette

witam!! od roku biore tabletki daylette pominęłam 24 ostatnią białą tabletkę,lecz zaczełam brac 4 zielone czy jest jakies ryzyko na zmniejszenie odpornosci antykoncepcji i na zajscie w ciąże????????????

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Proszę pamiętaćna aby rozpocząć kolejne opakowanie zaraz po skończeniu przyjmowania tabletek placebo.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie można tego wykluczyć. Wskazana dodatkowa antykoncepcja przez 3-5 dni.