Pominięcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej

Biorę tabletki od 9 miesięcy. Ostanio nie wzięłam ostatniej tabletki z opakowania, następnie zrobiłam nie 7-dniową przerwę, tylko ośmiodniową. Potem już brałam regularnie, przez 11 kolejnych dni zabezpieczałam się dodatkowo. W 12 dniu uprawiałm seks bez zabezpieczenia. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę? Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli zabezpieczała się Pani dodatkowo (np. prezerwatywami) przez cały okres przerwy oraz 7 kolejnych dni, to ciąża jest mało prawdopodobna. W 12 dniu stosowania tabletek z nowego opakowania, działanie antykoncepcyjne jest pełne (o ile nie zapomniała Pani przyjąć jeszcze którejś tabletki).