Pominięcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej a 7-dniowa przerwa

Witam. W piątek powinnam przyjąć ostatnia pigułkę, zapomniałam o niej i wzięłam ja dopiero następnego dnia. Zrobiłam 7 dni przerwy i dziś ( w piątek ) przyjęłam tabletkę z nowego opakowania. Dziś rownież współżyłam. Jest możliwość aby doszło do zapłodnienia ?

Lek. Tomasz Budlewski

Pewnego stopnia ryzyko zawsze istnieje ponieważ nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji. A ile godzin upłynęło od zapomnianej tabletki? jeżeli mniej niż 12 godzin to ochrona jest zachowana. Ciężko powiedzieć czy antykoncepcja uległa zmniejszeniu w podanym przypadku, być może tak nastąpiło, należało podczas pominięcia tabletki zapoznać się z ulotką i zastosować się do zaleceń.