Pominięcie ostatniej tabletki antykoncepcynej z blistra

Witam, zapomniałam zażyć 17 i ostatniej tabletki z blistra, zrobiłam 7 dniową przerwę( jako 1 dzień przerwy uznałam ten 21 dzień, w którym nie wzięlam tabletki), zaczęlam nowy blister. Po ilu dniach jestem zabezpieczona ponownie?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli potraktujemy ostatnią zapomnianą tabletkę jako pierwszy dzień przerwy a po okresie kolejnych 6 dni rozpocznie Pani nowe opakowanie jest Pani chroniona przed ciążą. W związku z pominięciem także 17 tabletki w czasie przerwy warto stosować dodatkowe zabezpieczenie w czasie jej trwania.