Pominięcie ostatniej tabletki hormonalnej

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od paru miesięcy. 5 dni temu zapomniałam zażyć ostatnią różową tabletkę z paczki z substancją czynną. Przyjęłam ją dokładnie w południe następnego dnia, a o godz.19 przyjęłam tabletke placebo. Około godziny 22.45 kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia. Dodam, że spermy nie było. Ponoć tabletki z hormonem wchłaniają się 4-5 godzin, czy więc istnieje możliwość, że mimo zachwiania czasowego wszystko jest w porządku? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W trakcie trwania stosunku działanie antykoncepcyjne było pełne. Niemniej, aby ochrona nie była zaburzona, proponuję nie przyjmować ostatniej tabletki placebo, a w zamian za to rozpocząć nowe opakowanie dzień wcześniej.