Pominięcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej a prawdopodobieństwo ciąży

mam problem pominełam tabletke z pierwszego tygodnia wczoraj powinnam wziasc pierwsza tabletke wzielam dzisiaj o 11:46 a o 16:05 mam wziasc druga czy jak dojdzie do stosunku 3 wrzesnia to bedzie duze ryzyko ciazy?
KOBIETA ponad rok temu

Witam!
W przypadku pominięcia tabletki w 1 tygodniu należy zażyć ją jak najszybciej i stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne przez 7 kolejnych dni. Stosunek 3 września będzie więc zabezpieczony o ile pozostałe tabletki zostaną przyjęte prawidłowo.