Pominięcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej a stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia

Witam! Piszę,gdyz mam pewne obawy...Od ok.10 miesiecy biorę tabletki Daylette.Skonczylo mi sie opakowanie w poniedzialek i we wtorek powinnam zaczac nowe.Niestety wyszlo tak,ze moglam wziac 1 tabletke w srode po poludniu.Tego samego dnia wzielam dwie,bo zwykle zazywam o godz.21:30. Ponadto w czwartek ok.poludnia wspolzyłam bez dodatkowego zabezpieczenia(mialam wtedy koncowke okresu).Jakie jest ryzyko zajscia w ciaze?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Problem w tej sytuacji polega na tym iż aby ochrona antykoncepcyjna była zachowana należy bezzwłocznie po 28 tabletce (jednej z czterech placebo) przyjąć kolejną z nowego opakowania. Jeżeli tak się nie stanie ochrona antykoncepcyjna może być zaburzona.