Pominięcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej i ryzyko ciąży po stosunku z prezerwatywą

Witam, Jestem zaniepokojona, ponieważ wczoraj przydarzyła mi się nieprzyjemna sytuacja. Zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej, był to tydzień pierwszy, powinnam wziąć ją o 15, nie wzięłam, a wieczorem odbyłam stosunek, zaznaczę, że na wszelki wypadek z prezerwatywą, na drugi dzień jak najszybciej ją zażyłam, jaka jest szansa, że mogło dojść do zapłodnienia?

Milena Lubowicz

Szansa jest niewielka, gdyż prezerwatywa daje około 97% skuteczności antykoncepcyjnej.
Pozdrawiam