Pominięcie pierwszej tabletki Naraya Plus z kolejnego opakowania a ryzyko ciąży

Witam! Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? W poniedziałek o 22.00 powinnam wziąść pierwszą tabletkę Naraya plus z kolejnego opakowania, lecz o niej zapomniłlam. Odbyłam stosunek bez dodatkowych zabezpieczeń tego samego dnia. O pominięciu przypomniałam sobie dopiero 24 godz. później. Wzięłam więc dwie z poniedziałku i tą dzisiejsza (wtorek). Czy ryzyko jest duże i czy mam brać dalej tabletki? Bardzo roszę o pomoc!

Aleksander Ropielewski

Ryzyko jest zwię kszone, ponieważ nie była Pani w pełni zabezpieczona w momencie stosunku, dlatego istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Prosze kontynuować przyjmowanie tabletek i wykoac test ciażówy po upływie około 7-10 dni od opisanego stosunku.