Pominięcie pierwszych czterech tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Co nalezy zrobic w wypadku pominiecia pierwszych 4 tabletek z blistra? Mieszkam za granica i niestety paczka z tabletkami z polski nie doszla zgodnie z planem, zostala zatrzymana na granicy celnej. Tabletki powinnam byla zaczac brac w piatek ale niestety dojda one najwczesniej we wtorek (min 4 dni spoznienia). Sa to tabletki yasminelle. Pozdrawiam.

Może Pani rozpocząć kolejne opakowanie w pierwszym dniu kolejnej miesiączki, albo z opóźnieniem kilkudniowym, ale wówczas w tym cyklu nie jest Pani w pełni zabezpieczona.

Proponuję nie stosować teraz tabletek gdyż i tak nie będzie zabezpieczenia antykoncepcyjnego w tym cyklu.. Kolejne opakowanie proponuję zacząć od pierwszego dnia kolejnej miesiączki.

Poczekać do kolejnej miesiączki, rozpocząć przyjmowanie nowego opakowania od 1 dnia miesiączki. Zaopatrzyć się w odpowiednią ilość opakowań aby uniknąć opisywanej sytuacji.