Pominięcie pigułki antykoncepcyjnej dzień po stosunku

Dzień dobry. W sobotę o godz. 17 zażyłam 13 tabletkę antykoncepcyjną, po kilku godzinach odbyłam stosunek, jednak na drugi dzień, w niedzielę zapomniałam zażyć tabletki (14 z blistra). Przyjęłam ją wraz z tabletką 15 w poniedziałek. Czy ryzyko ciąży jest zwiększone? W ulotce jest napisane, że ochrona nie jest zmniejszona. Jednak obawiam się, czy ten stosunek dzień przed zapomnianą tabletką mógł zaoowocować ciążą. Może powinnam zrobić tygodniową przerwę?Proszę o odpowiedź, gdyż się niepokoję.

Aleksander Ropielewski

Proszę dokończyć opakowanie tabletek, a dopiero po zakończeniu decydować o ew. przerwaniu terapii. Skuteczność antykoncepcji została zmniejszona minimalnie.