Pominięcie pigułki antykoncepcyjnej w trzecim tygodniu stosowania

Witam! mam taki problem. biorę tabletki antykoncepcyjne i ostatnio zdarzyło mi się zapomnieć 1 tabletki w ostatnim, trzecim tygodniu. niestety ze względu na to że jestem na wyjeździe nie miałam możliwości zakupić kolejnego nowego opakowania tabletek (brak recepty i możliwości zarejestrowania się w ciągu 2 dni do ginekologa gdzie indziiej). w zwiazku z tym dokończyłam tabletki do konca (bylo ich 5) i zrobiłam 7-dniowa przerwe, ktora tak wypadała. czy jest mozliwosc że zajdę w ciąze ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie postąpiła Pani prawidłowo. Powinna Pani bowiem albo przyjąć kolejne opakowanie bez przerwy albo rozpocząć przerwę już od dnia zapomnianej tabletki. Tylko takie postępowanie umożliwia zachowanie skuteczności antykoncepcji. Oznacza to, że ryzyko ciąży istnieje.