Pominięcie przedostatniej tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko zapłodnienia

Witam. Mam pewien dylemat, mianowicie pominęłam przedostatnią tabletkę antykoncepcyjną z 3.tygodnia(pon.). Dzień przed pominięciem tabletki (ndz.)doszło do stosunku. We wt. zauważyłam dopiero po ponad dobie że zapomniałam wziąć tabletkę, więc od razu wzięłam ją wraz z wtorkową - ostatnią - tabletką. Następnego dnia (śr.) rozpoczęłam nowe opakowanie, a tabletki placebo wyrzuciłam, lecz w tym właśnie dniu też był stosunek płciowy. Czy mogło w takiej sytuacji dojść do zapłodnienia? Pozdrawiam

Witam! W podanej sytuacji (w związku z tym, że przyjęła Pani zaległą tabletkę i wyrzuciła tabletki placebo) nie wystąpiło zwiększone ryzyko zajścia w ciążę, a ochrona antykoncepcyjna została zachowana.